Nowe przepisy dotyczące kas rejestrujących w 2015 roku
W latach 2015-2016 wprowadzone zostaną zmiany w obowiązku prowadzenia ewidencji z zastosowaniem kas fiskalnych. Ministerstwo Finansów opracowało już projekt rozporządzenia, które ma zlikwidować limity dotyczące zwolnień z kas rejestrujących dla lekarzy, stomatologów, prawników.

Nowe przepisy, które zostaną wdrożone w życie w latach 2015-2016, mają objąć obowiązkiem rejestracji na kasach fiskalnych wszystkie usługi świadczonych przez:

 • lekarzy i dentystów
 • fryzjerów
 • salony kosmetyczne i kosmetologiczne
 • punkty gastronomiczne
 • zakłady zajmujące się naprawą samochodów

Obecnie obowiązek stosowania kas fiskalnych, bez względu na wysokość obrotów, obowiązuje nie tylko w handlu, ale także taksówkarzy oraz inne firmy świadczące usługi przewozów pasażerskich.

Celem zmian w przepisach podatkowych jest ochrona konsumentów, którzy na podstawie paragonu z kasy fiskalnej, będą mogli łatwiej dochodzić należnych im praw. Założeniem jest także zlikwidowanie tzw. szarej strefy w wielu branżach oraz ochrona uczciwych podatników, którzy są narażeni na nieuczciwą konkurencję ze strony przedsiębiorców zaniżających faktyczne przychody (obroty).

Ministerstwo Finansów planuje rozwiązania ułatwiające działalność przedsiębiorcom, którzy dopiero rozpoczynają działalność. Kasy fiskalne mają ich obowiązywać dopiero po 2-3 miesiącach świadczenia usług.

Wszyscy przedsiębiorcy, którzy kupują pierwszą kasę rejestrującą, mogą skorzystać z refundacji w wysokości 90 procent ceny urządzenia (do 700 zł).

Zapraszamy do przejrzenia szczegółowej oferty oraz osobistej wizyty w siedzibie naszego biura rachunkowego.

Zapraszamy do wspólpracy

współpraca 

firmy z całej Polski! Naszym klientom dajemy możliwość przekazywania dokumentów w postaci elektronicznej, kurierem lub faksem. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszego biura! Kontrahentom z Częstochowy i okolic zapewniamy darmowy odbiór dokumentów księgowych.

Bądź w kontakcie

 • Telefony:
  34 3222163 / 664495674
 • Email:
  biuro@wk-ksiegowa.pl
 • Adres:
  ul. Dekabrystów 41B
  lokal 4
  42-215 Częstochowa