Książka przychodów i rozchodów
Poprowadzimy dla Państwa księgowość opartą o książkę przychodów i rozchodów. Zapraszamy do kontaktu z naszym biurem.
Podatki
- prowadzenie ksiąg rachunkowych,
- prowadzenie podatkowych ksiąg przychodu i rozchodu KPiR,
- prowadzenie ewidencji (rejestrów) dla celów rozliczenia podatku od towarów i usług (VAT),
- kontrola formalna i rachunkowa dokumentów,
- kompleksowa obsługa rozliczeń z Urzędem Skarbowym, sporządzanie i składanie deklaracji.
Kadry
- sporządzanie list płac,
- prowadzenie kartotek pracowników,
- rozliczanie podatku dochodowego pracowników,
- rozliczenia z ZUS, elektroniczna transmisja dokumentów ZUS (Program Płatnik Elektroniczny),
- reprezentowanie przed ZUS,
- prowadzenie spraw BHP.
Inne Usługi
- pomoc przy zakładaniu podmiotów gospodarczych,
- przeprowadzanie przekształceń formy prawnej firmy,
- wyprowadzanie zaległości księgowych,
- nadzorowanie księgowości w firmie,
- naliczanie odsetek ustawowych i umownych oraz sporządzanie not odsetkowych,
- zwroty VATu w budownictwie mieszkaniowym.
Nasi pracownicy posiadają bogate doświadczenie w prowadzeniu książki przychodów i rozchodów (KPiR) dla firm z różnych branży. Na bieżąco śledzimy obowiązujące przepisy i zmiany w prawie podatkowym. Księgi prowadzimy sumiennie i solidnie. Dbamy również o to, aby maksymalnie zracjonalizować wydatki firmy naszego klienta. Zawsze wyszukujemy dostępne ulgi, które pomogą Państwu obniżyć płacone podatki.
KPiR – podstawa prawna
Rozliczenia na podstawie podatkowej książki przychodów i rozchodów oparte są o rozporządzenie Ministra Finansów, które zostało wydane 26.08.2003 roku (Dz. U. Nr 152, poz. 1475). Naszą działalność opieramy także o znajomość ustawy „O podatku dochodowym od osób fizycznych” z 26.07.1991 roku. Kwestią KPiR obejmuje przede wszystkim rozdział o kosztach uzyskiwania przychodów i amortyzacji środków trwałych.
Kogo obowiązuje książka przychodów i rozchodów?
Na podstawie książki przychodów i rozchodów rozliczają się przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą, którzy są podatkowani podatkiem liniowym w wysokości 19%. Ten sposób rozliczeń dotyczy również firm, które płacą podatki na zasadach ogólnych (przychody firmy nie mogą przekroczyć 1,2 miliona euro).
KPiR mogą prowadzić również spółki cywilne, jawne i partnerskie, których nie obowiązuje pełna księgowość (księgi rachunkowe).
KPiR – zalety
Prowadzenie podatkowej książki przychodów i rozchodów pozwala wliczyć w koszty prowadzonej działalności gospodarczej wszystkie wydatki, które są powiązane z uzyskaniem przychodów firmy. Do kosztów prowadzonej działalności możemy wliczyć zakup materiałów biurowych, przejazdy w celu dopełnienia spraw służbowych. To pozwala płacić podatki wyłącznie od faktycznych zarobków firmy (dochodów), a nie całej kwoty przychodu przedsiębiorstwa. W koszty przychodów można również wliczać faktury, których jeszcze całkowicie nie uregulowaliśmy.
KPiR – wady
Książka przychodów i rozchodów wymaga skrupulatności. Wszystkie zapisy muszą być poprawne formalnie, wyczerpująco opisane. Przedsiębiorca musi również gromadzić wszystkie dokumenty księgowe. Każdy wydatek należy potwierdzić fakturami i rachunkami. Nierzetelnie wykonane zapisy w KPiR wiążą się z sankcjami ze strony organów kontrolujących (urzędów skarbowych).
Książkę przychodów i rozchodów należy prowadzić łącznie z ewidencją wyposażenia, kartami przychodów pracowników, książką kontroli środków trwałych.
Zapraszamy do przejrzenia szczegółowej oferty oraz osobistej wizyty w siedzibie naszego biura.
Z naszego bloga
Kilka ciekawych artykułów:
Zmiany w przepisach o podatku VAT od 2015 roku
Ministerstwo Finansów opracowało nowe regulacje w przepisach dotyczących podatku VAT. Zmiany te weszły w życie od 1.01.2015 roku. Zmiany niestety nie są korzystne dla przedsiębiorców – oznaczają wzrost kosztów i brak pewności w rozliczeniach. Nowe regulacje...
Zasady stosowania akcyzy od 2015 roku
W ustawie o ułatwieniu wykonywania działalności gospodarczej, która została podpisana przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej 24.11.2014 roku, znalazły się m.in. zapisy dotyczące nowych zasad stosowania akcyzy. Ustawa w życie weszła 1.01.2015 roku. Obowiązek...
Nowe przepisy dotyczące kas rejestrujących w 2015 roku
W latach 2015-2016 wprowadzone zostaną zmiany w obowiązku prowadzenia ewidencji z zastosowaniem kas fiskalnych. Ministerstwo Finansów opracowało już projekt rozporządzenia, które ma zlikwidować limity dotyczące zwolnień z kas rejestrujących dla lekarzy, stomatologów,...
Częstochowa
Godziny pracy biura:
Poniedziałek – Piątek od 8.30 – 16.00
Sobota od 8.30 – 13.00
Co nas wyróżnia?
- Wysoka rzetelność
- Korzystne ceny
- Wygodne rozwiązania
- Doświadczenie, 15 lat na rynku
- Wygodny dojazd do biura
Kompleksowe usługi dla:
- Spółek z ograniczoną odpowiedzialnością
- Spółek jawnych
- Spółek cywilnych
- Spółek komandytowych
- Spółek partnerskich
- Osób fizycznych prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą
- jak również inne usługi finansowo księgowe według indywidualnych ustaleń z klientem.